O Poznańskim Rowerze Miejskim

Poznański Rower Miejski to 113 stacji wypożyczeń i 1 227 rowery. Obok rowerów standardowych dostępne są rowery z fotelikiem do przewożenia dzieci oraz rowery dziecięce.

PRM to jeden z systemów Nextbike, międzynarodowej firmy oferującej samoobsługowe systemy rowerów miejskich. Do wypożyczenia roweru wystarczy zarejestrowane w systemie Nextbike konto i telefon komórkowy. Wypożyczenia nieprzekraczające kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu minut w systemach Nextbike są w Polsce zawsze bezpłatne.

Poznański Rower Miejski powstał 15 kwietnia 2012 roku jako jeden z pierwszych systemów rowerów miejskich w Polsce. Od tego czasu jest rozbudowywany. Prawdziwą rewolucję przeszedł w 2016 roku, kiedy jego wielkość została praktycznie podwojona. Kolejna rozbudowa planowana jest na 2018 rok – wtedy do dyspozycji użytkowników będzie 108 stacji, a sieć stanie się doskonalsza i domknięta.

Poznański Rower Miejski jest zintegrowany z kartą PEKA. Dla posiadaczy kart z zakodowanym i ważnym biletem przygotowano specjalny, preferencyjny cennik. Tym samym Poznański Rower Miejski stał się jednym z najbardziej zintegrowanych z komunikacją miejską systemem rowerowym w Polsce.

Pogoda w Poznaniu

dziś, sobota, 16 lutego 2019
14°
Pogodnie Ciśnienie 1031.08 hPa, Wiatr 3.68 km/h
jutro
pojutrze
10°
za 3 dni