Masz pytania? +48 22 244 13 13 +48 22 382 13 12
 

25.03.2015

Rekordowy start Opole Bike i 16-stacja – CH Karolinka ponownie stawia na rower miejski

Rekordowy start Opole Bike i 16-stacja – CH Karolinka ponownie stawia na rower miejski

Po zaledwie dziesięciu dniach od chwili startu sezonu opolskiego systemu rowerów miejskich, na mapie stacji pojawia się nowa wypożyczalnia – przy Karolince, największym centrum handlowym w mieście. Jest to już szesnasta lokalizacja, z której w tym roku mogą korzystać opolanie. W stosunku do ubiegłego roku, system został rozbudowany o dwie stacje i zanotował rekordowe otwarcie sezonu!

Sezon Opole Bike wystartował 13 marca o godz. 13, podczas plenerowej konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Miasta Opola, Pana Arkadiusza Wiśniewskiego i Prezesa firmy Nextbike Polska, Tomasza Wojtkiewicza. Do dyspozycji rowerzystów oddano 15 stacji miejskich, a zatem o dwie więcej niż funkcjonowały przed rokiem. Dziś dołącza do nich kolejna lokalizacja – przy CH Karolinka, uruchomiona po raz kolejny na zasadach stacji sponsorskiej.

– Cieszy nas możliwość kontynuowania współpracy z Nextbike Polska poprzez uruchomienie odświeżonej stacji rowerów miejskich Opole Bike, zlokalizowanej na terenie parkingu CH Karolinka. W minionym sezonie zaobserwowaliśmy rosnącą popularność tego rozwiązania wśród opolan, więc tym chętniej promujemy ten zdrowy i proekologiczny środek transportu wśród naszych klientów. Mamy nadzieję, że nadchodząca wiosna będzie sprzyjać korzystaniu z jednośladów – powiedziała Iwona Malik, Dyrektor Centrum Handlowego Karolinka.

Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, dogodnie położony przy ulicy Wrocławskiej i obejmujący galerię oraz park handlowy o łącznej powierzchni 70 000 mkw. Całość mieści blisko 120 salonów najpopularniejszych marek polskich i międzynarodowych, w tym sklepy z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, artykułami dziecięcymi, sportowymi, RTV i AGD oraz wyposażeniem domu i materiałami budowlanymi. W CH Karolinka znajduje się również hipermarket Auchan, liczne punkty usługowe oraz strefa gastronomiczna. Otwarte w 2008 roku centrum dysponuje parkingiem mieszczącym 2 600 samochodów. W bieżącym sezonie, już po raz trzeci z rzędu, zarządcy centrum zdecydowali się na udostępnienie swoim klientom możliwości korzystania z publicznych jednośladów.

W każdym mieście, gdzie funkcjonują nasze rowery miejskie, aktywnie staramy się zachęcać lokalnych przedsiębiorców i potencjalnych sponsorów do zaangażowania w rozwój sieci wypożyczalni. Sukcesy na tym polu to dla nas powód do dużej satysfakcji, zwłaszcza, gdy współpraca kontynuowana jest przez lata – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Publiczne jednoślady to świetne, ekologiczne przedsięwzięcie, dlatego warto zaprezentować się w przestrzeni miejskiej, dołączając do tego projektu. Dzięki temu firmy nie tylko skutecznie się reklamują, ale również działają na rzecz lokalnych społeczności – dodaje.

Pierwsze dni nowego sezonu to również rekordowe zainteresowanie rowerami miejskimi w Opolu. W ciągu pierwszych 10 pełnych dni działania systemu, użytkownicy aż 2511 razy wypożyczali rowery Opole Bike. To o 40 % więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku! Z systemu po raz pierwszy skorzystało też aż 647 nowych użytkowników, z których większość zarejestrowała się do Opole Bike w ostatnich dniach.

Ze stacją przy Karolince, obecnie użytkownicy mogą korzystać łącznie z 16 lokalizacji oraz 155 rowerów. Publiczne jednoślady zagościły w Opolu w czerwcu 2012 roku, jako jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Polsce. Od tego czasu w systemie zarejestrowało się ponad 11 tysięcy osób, które dokonały łącznie niemal 167 tysięcy wypożyczeń.

448/545

Pogoda w Polsce

dziś, piątek, 22 marca 2019
Pogodnie Ciśnienie 1035.34 hPa, Wiatr 3.42 km/h
jutro
13°
pojutrze
15°
za 2 dni
12°