Nowa stacja Veturilo na Pradze

Nowa stacja Veturilo na Pradze

23/05/19

Od dziś warszawscy rowerzyści mogą korzystać z nowej stacji Veturilo PRAGA306. Została ona uruchomiona przy ulicy  Grochowskiej w pobliżu skrzyżowania z Gocławską.

Nowa stacja powstała dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska, z właścicielem zrewitalizowanego kompleksu biurowego PRAGA306 przy ulicy Grochowskiej 306/308. To kolejna stacja Veturilo, która będzie funkcjonować dzięki finansowaniu od prywatnego inwestora.

„PRAGA306 to projekt, który od początku opierał się na idei połączenia nowoczesnych biur z industrialnymi wnętrzami dawnej fabryki elementów oświetleniowych. Udało się nam stworzyć w tym miejscu przestrzeń biurową, która odpowiada potrzebom zarówno dużych, uznanych firm, jak i kreatywnych, małych biznesów czy start-upów. Jednym z licznych atutów tej lokalizacji podkreślanym przez naszych najemców jest łatwy dojazd i świetna komunikacja z centrum Warszawy, której doskonałym uzupełnieniem będzie stacja Veturilo PRAGA306” – mówi Bartosz Szewczyk, Członek Zarządu.

Dzięki nowej stacji pracownicy PRAGA306 i okoliczni mieszkańcy będą mogli w wygodny i szybki sposób dojechać tu rowerem z  Dworca Wschodniego, Metra Stadion Narodowy, czy – przez Park Skaryszewski – z Ronda Waszyngtona.

„Idea Veturilo to zapewnienie mieszkańcom Warszawy zdrowego, przyjemnego i ekologicznego środka transportu na co dzień. Stacja rowerowa w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca pracy to doskonałe rozwiązanie i wielka wygoda dla pracowników. Jak dowodzą badania ci, którzy do pracy przyjeżdżają na rowerze, odczuwają mniejszy stres i rzadziej się spóźniają” – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska, operatora systemu Veturilo.

Veturilo jest największym systemem rowerowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Składa się z ponad 380 stacji i ponad 5500 rowerów. Skorzystać z nich może każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Tylko od początku marca z rowerów Veturilo skorzystano aż 1,3 miliona razy!

PRAGA306 to nowoczesna przestrzeń biurowa stworzona w zrewitalizowanych wnętrzach zabytkowych budynków dawnej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „Grochów”