Nowa Stacja Veturilo przy siedzibie P&G

Nowa Stacja Veturilo przy siedzibie P&G

10/05/19

Od piątku warszawscy rowerzyści mogą korzystać z nowej stacji partnerskiej Veturilo, którą uruchomiono w pobliżu głównego wejścia do siedziby Procter & Gamble przy ulicy Zabranieckiej 20. To pierwsza stacja rowerowa w tym rejonie Targówka.

Stacja Procter & Gamble znajduje się kilkaset metrów od skrzyżowania Zabranieckiej z Trasą Świętokrzyską. Dojazd do niej z innych zlokalizowanych w pobliżu stacji – np. z Dworca Wschodniego – zajmie użytkownikom Veturilo ok. 10-15 minut.

Z nowej stacji mogą korzystać wszyscy użytkownicy Veturilo na tych samych zasadach, co z innych stacji w systemie. Wystarczy posiadać aktywne konto Nextbike i można wypożyczać rowery korzystając z samoobsługowego terminala lub aplikacji mobilnej.

„W Warszawie jest już ponad czterdzieści stacji Veturilo, które funkcjonują dzięki naszym partnerom komercyjnym. Dzięki nim kolejni warszawiacy mogą na co dzień korzystać z systemu, by w wygodny i przyjemny sposób dojeżdżać do pracy” – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Dzięki nowej stacji system Veturilo powiększył się również o 10 nowych rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest ponad 380 stacji i 5500 rowerów. Veturilo to największy system roweru publicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.