Rowery miejskie Nextbike ponownie w Opolu! Sezon 2015 rozpoczęty

Rowery miejskie Nextbike ponownie w Opolu! Sezon 2015 rozpoczęty

13/03/15

Piątek 13-go nie będzie pechową datą dla opolskich rowerzystów. Wręcz przeciwnie! Właśnie dzisiaj, podczas uroczystej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Miasta Opola i firmy Nextbike Polska, zainaugurowano oficjalnie nowy sezon systemu Opole Bike. W bieżącym roku sieć miejskich wypożyczalni zostaje powiększona o dwie dodatkowe stacje. Wkrótce planowany jest dalszy rozwój.

Więcej rowerowych punktów

W sezonie 2015 użytkownicy systemu mogą skorzystać ze 150 rowerów oraz 15 miejskich stacji: Chabrów – Agawa, Spychalskiego – Wrocławska, Kampus – Prószkowska, Politechnika – Sosnkowskiego, Dworzec Głowny PKP, Uniwersytet – Oleska, Uniwersytet – Ozimska, Ozimska – Piotrkowska, Sosnkowskiego – Skaut, Niemodlinska – Spychalskiego, Pętla Autobusowa – Dambonia, Plac Wolnosci, Wyspa Pasieka, Rondo, Niemodlińska/Hallera. Oznacza to rozwój sieci miejskiej o dwie nowe lokalizacje w stosunku do ubiegłego roku.

Ponadto, operator systemu, firma Nextbike Polska, informuje, że prowadzi zaawansowane rozmowy z podmiotami prywatnymi i potencjalnymi sponsorami (m.in. z Centrum Handlowym Karolinka), dzięki którym już wkrótce system może zostać rozbudowany.

Aktualna lista lokalizacji znajduje się na każdej stacji Opole Bike oraz w serwisie www.opolebike.pl.

Opole Bike w nowej odsłonie

– Opolanie od samego początku chętnie korzystali z publicznych jednośladów, dlatego cieszymy się, że znów możemy obsługiwać tutejszy system. Z radością obserwujemy, że rowery miejskie stają się coraz popularniejszym środkiem transportu w kolejnych miastach – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

W tym roku, po trzech sezonach funkcjonowania, do dyspozycji użytkowników zostaje oddana nowa infrastruktura. Operator systemu zadbał również o odświeżenie informacji graficznych znajdujących się na stacjach. Ponadto Opole Bike będzie dysponować serwisem internetowym: www.opolebike.pl. Na stronie można dokonać rejestracji lub zalogować się na koncie użytkownika, znaleźć mapę stacji, instrukcję korzystania z systemu oraz regulamin, a także aktualności dotyczące funkcjonowania systemu. Nextbike Polska nadal będzie prowadzić również fanpage opolskiego systemu na Facebooku, znajdujący się pod adresem: www.facebook.com/opolebike.

Nagroda dla lidera

Honorowym gościem konferencji prasowej, inaugurującej sezon 2015 był pan Robert, jeden z najaktywniejszych użytkowników Opole Bike, który w 2014 roku dokonał ponad 300 wynajmów (dokładnie 366), za co został uhonorowany nagrodą – voucherem w wysokości 300 zł do wykorzystania na podróżowanie rowerami Opole Bike w tym i w przyszłych sezonach

Garść statystyk

System rowerów miejskich Opole Bike został uruchomiony w czerwcu 2012 roku, jako jedna z pierwszych takich inwestycji w Polsce. W ciągu trzech sezonów zarejestrowały się w nim 11 342 osoby, które dokonały łącznie 164 881 wypożyczeń. Tylko w zeszłym roku opolanie skorzystali z rowerów 58 676 razy, a liczba użytkowników systemu powiększyła się o ponad 2,6 tysiąca. Lider wypożyczeń w sezonie 2014 dokonał 396 wynajmów. Poza nim, jeszcze siedem osób przekroczyło granicę 300 wynajmów. Miesiącem największej aktywności rowerzystów był maj, kiedy po rowery sięgano 9 551 razy. Wtedy ustanowiony został również zeszłoroczny dzienny rekord wypożyczeń – 20 maja dokonano ich aż 613.

Tegoroczny sezon będzie już czwartym sezonem funkcjonowania systemu Opole Bike. Podobnie, jak w latach 2012-2014, obsługiwać go będzie Nextbike, największy w Polsce  dostawca i operator tego typu inwestycji. Przed rokiem firma odpowiadała za ok. 4 500 rowerów w 11 wypożyczalniach rowerowych w 10 miastach, w tym m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Białymstoku czy Lublinie. W Opolu, Nextbike wygrał przetarg na zorganizowanie i zarządzanie systemem w latach 2015-2018. Poza ceną, decydującym parametrem okazał się deklarowany termin inauguracji – Nextbike uruchamia inwestycję zaledwie jeden dzień po podpisaniu umowy, konkurencja potrzebowała na to niemal miesiąca.