Rowery miejskie wróciły na ulice polskich miast w wielkim stylu!

Rowery miejskie wróciły na ulice polskich miast w wielkim stylu!

02/03/15

Mieszkańcy polskich miast ponownie mogą korzystać z publicznych jednośladów! Wczoraj, równo o północy w Warszawie miała miejsce inauguracja sezonu 2015 rowerów miejskich. Jak informuje operator systemu, Nextbike Polska, już pierwszego dnia po zakończeniu przerwy zimowej, Veturilo było wypożyczane prawie 3,5 tys. razy. To wynik o prawie 50% lepszy od zeszłorocznego otwarcia sezonu w Stolicy. Również 1 marca rowery miejskie powróciły na ulice Konstancina-Jeziorny i Grodziska Mazowieckiego. Już wkrótce start sezonu w kolejnych miastach.

Już pierwszy dzień funkcjonowania Veturilo po trzech miesiącach przerwy sezonowej pokazał, jak bardzo mieszkańcy Stolicy stęsknili się za rowerami miejskimi. W ciągu 24 godzin w Warszawie i Konstancinie-Jeziornie sięgano po rowery 3 400 razy, czyli 1088 razy więcej niż 1 marca w ubiegłym roku w systemach Veturilo i Bemowo Bike. Ponadto, tylko wczoraj Nextbike odnotował 400 nowych rejestracji użytkowników.

– Niemal 50-procentowy skok wypożyczeń na otwarcie to sygnał, jak wyczekiwany był powrót Veturilo. Liczymy na to, że tak dobry wynik zwiastuje najlepszy dotychczas sezon rowerów miejskich zarówno w Warszawie jak i w innych miastach, w których jesteśmy operatorem, a więc m.in. w Sopocie, Lublinie czy Białymstoku. Dodatkowo we Wrocławiu i Opolu wygraliśmy ostatnio przetargi na uruchomienie systemów rowerowych i szykujemy się do podpisania umów. Po raz kolejny dziękujemy za kredyt zaufania. Będziemy robić wszystko, żeby sprostać, rosnącym z roku na rok, oczekiwaniom naszych użytkowników – zapowiada Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

W bieżącym sezonie do dyspozycji użytkowników będzie niemal 200 stacji i 3000 rowerów. W wyniku zakończenia umowy na obsługę systemu Bemowo Bike, trzy stacje Veturilo zostały umiejscowione w lokalizacjach, gdzie dotychczas znajdowały się stacje Bemowskie: Ratusz Bemowo, Radiowa – Fontanna, Os. Górczewska. Na mapie stacji Veturilo pojawiają się dwa dodatkowe punkty, uruchomione dzięki sponsorom.  Już teraz użytkownicy mają możliwość wypożyczania rowerów przy galerii handlowej Sadyba Best Mall, a wkrótce nastąpi inauguracja stacji Spektrum Tower, kilkadziesiąt metrów od Ronda ONZ.

Równolegle do startu Veturilo, uruchomione zostały systemy Konstanciński Rower Miejski oraz Grodziski Rower Miejski. Rowerzystów z tych miast czeka pierwszy, pełny sezon sieci wypożyczalni, otwartych przez Nextbike w drugiej połowie zeszłego roku. Do dyspozycji użytkowników Konstancińskiego Roweru Miejskiego jest 5 stacji i 55 rowerów. Z kolei użytkownicy Grodziskiego Roweru Miejskiego mogą korzystać z 9 stacji i 65 rowerów.

W kolejnych dniach marca i kwietnia Nextbike Polska otwierać będzie systemy rowerów publicznych w miastach, w których jest już operatorem lub też w najbliższych dniach podpisywać będzie umowy operatorskie. W marcu planowany jest start w Sopocie i w Opolu, a w kwietniu w Lublinie, Białymstoku i Wrocławiu. Na ulicach Polskich miast pojawi się wiosną prawie 5 000 rowerów miejskich z bezobsługowych wypożyczalni publicznych.