Rozpoczyna się nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego! Wypożyczalnie ruszą o północy

Rozpoczyna się nowy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego! Wypożyczalnie ruszą o północy

20/03/15

Tylko godziny dzielą nas od powrotu rowerów miejskich na ulice Lublina. Punktualnie o północy z piątku na sobotę operator systemu, Nextbike Polska ponownie uruchomi wypożyczalnie po trzymiesięcznej przerwie zimowej. Mieszkańcy skorzystają z 40 stacji i 400 rowerów, jednak istnieje szansa na znaczny rozwój sieci. Zgodnie z zapowiedziami urzędników, w tym roku system zostanie rozbudowany do 80 stacji i 800 rowerów. W nowym sezonie Lublin wciąż dysponuje najnowocześniejszą i drugą największą w Polsce siecią wypożyczalni.

Start nowego sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego planowany był na początek kwietnia, jednak z uwagi na liczne apele rowerzystów oraz sprzyjającą pogodę, decyzją Prezydenta Krzysztofa Żuka, jednoślady wrócą na ulice pierwszego dnia kalendarzowej wiosny – w sobotę (21 marca), zaraz po północy.

– Uruchomienie sieci wypożyczalni na dziesięć dni przed terminem wymagało intensywnych działań, ale wszystko poszło zgodnie z planem. Od poniedziałku prowadziliśmy prace montażowe przy terminalach, wczoraj rozpoczęliśmy rozwożenie rowerów na stacje i dziś będziemy w pełni gotowi na inaugurację – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Zapraszam wszystkich do korzystania z wypożyczalni w pierwszym, pełnym sezonie funkcjonowania LRM. To będzie dobry rok dla rowerzystów miejskich w Lublinie! –dodaje.

Dwa razy więcej stacji i rowerów

Przyspieszony start systemu to nie jedyna dobra wiadomość dla osób korzystających z publicznych jednośladów. Już w momencie startu Lublin dysponuje, zaraz po Warszawie, drugim największym systemem w Polsce, a zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Miasta, sieć ma na przestrzeni najbliższych miesięcy zostać znacząco rozbudowana. Według deklaracji Ratusza istnieje szansa, że już w czasie wakacji mieszkańcy skorzystają z 80 stacji i 800 rowerów. Oznacza to, co najmniej, dwukrotną rozbudowę inwestycji w ciągu niecałego roku!

Równocześnie już w ciągu najbliższych dni w Lublinie ma szansę powstać pierwsza sponsorska stacja LRM, sfinansowana przez podmiot prywatny.

Punkt dla użytkowników

W sezonie 2015 rowerzyści ponownie skorzystają ze stacjonarnego Biura Obsługi Klienta przy ul. Jezuickiej 1/3 w siedzibie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 18.00 oraz w sobotę i niedzielę od godz. 7.00 do 19.00. Na miejscu istnieje możliwość założenia konta LRM, uiszczenia opłaty w gotówce czy uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania rowerów miejskich.

Dobry początek

Lubelski Rower Miejski wystartował w drugiej połowie września 2014 roku. W ciągu 2,5 miesiąca, pomimo, że inauguracja odbywała już poza szczytem sezonu rowerowego, w systemie zarejestrowało się  ponad 22 tysiące osób, a liczba wypożyczeń przekroczyła 128 tysięcy. Statystycznie, od dnia inauguracji do końca listopada, LRM-y były wypożyczane średnio, co 47 sekund! Warto jednak zwrócić uwagę, że w październiku (74 393 wypożyczenia w tym miesiącu) ta średnia była jeszcze korzystniejsza – rowerzyści wypożyczali rowery przeciętnie, co 39 sekund.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W bieżącym sezonie operator rowerów miejskich kontynuuje współpracę z City Security, wiodącą firmą sektora ochrony w Polsce. Pracownicy City Security ponownie zajmą się ochroną wypożyczalni i jednośladów przed dewastacją i kradzieżami (m.in. wykorzystując regularne patrole czy monitoring wizyjny). Ekipy firmy będą także podejmować ewentualne interwencje wobec sprawców czy osób, które stwarzają takie podejrzenie – włącznie z ich zatrzymaniem i natychmiastowym przekazaniem odpowiednim organom. Nextbike  przypomina, że każdy rower i terminal jest obecnie zaopatrzony w specjalną naklejkę, na której znajduje się numer infolinii (tel. 22 628 60 70), pod którym można dokonywać zgłoszeń.

Kontynuowana jest także ścisła współpraca z Policją i Strażą Miejską.

Darmowe doładowania do końca miesiąca

W związku z inauguracją sezonu, warto przygotować się na kolejne miesiące z rowerami miejskimi w Lublinie, uzyskując pulę na darmowe przejazdy od MasterPass i Nextbike Polska.

Jak to zrobić? Wystarczy zalogować się do panelu użytkownika i dokonać zasilenia konta w wysokości minimum 10 zł, jako metodę płatności wybierając MasterPass. Każda osoba, która dokona doładowania w takiej kwocie, otrzyma bonus o wartości dodatkowych 20 zł na przejazdy rowerami miejskimi. Bonus zostanie przyznany automatycznie w terminie maksymalnie do trzech dni roboczych od momentu odnotowania wpłaty. Promocja trwa jeszcze tylko do końca marca, a liczba doładowań jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać. Szczegóły: www.nextbike.pl/masterpass