Rusza „Aleja Bielany” – 74. stacja WRM. Do największego centrum handlowego w Polsce dojedziesz na rowerze miejskim!

Rusza „Aleja Bielany” – 74. stacja WRM. Do największego centrum handlowego w Polsce dojedziesz na rowerze miejskim!

13/11/15

Dobre wiadomości na zakończenie rekordowego sezonu Wrocławskiego Roweru Miejskiego! Z publicznych wypożyczalni korzystamy w tym roku prawdopodobnie już tylko przez niecałe 3 tygodnie, ale na ostatniej prostej sezonu udaje się rozbudować system o kolejną stację, „Aleja Bielany”, która powstaje dzięki zaangażowaniu sponsora, IKEA Centres, zarządcy największego centrum handlowego w Polsce. W związku z dzisiejszą rozbudową, rowerzyści miejscy ze stolicy Dolnego Śląska będą mieli do dyspozycji 74 stacje i 740 jednośladów.

Informacja o uruchomieniu stacji „Aleja Bielany” z pewnością ucieszy nie tylko klientów centrum handlowego, ale też wszystkich użytkowników rowerów publicznych, którzy będą teraz mogli wynajmować i zwracać rowery w nowym, najbardziej wysuniętym na południe, punkcie na mapie wrocławskich wypożyczalni. – Rozbudowa centrum oznacza większą liczbę klientów. Chcemy zapewnić im dogodne warunki dojazdu, stąd takie rozwiązania jak: stacja rowerowa, parking na 4700 miejsc, czy poszerzona droga dojazdowa – mów Ewa Kolondra, dyrektor Alei Bielany. „Aleja Bielany” to już 74. stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego, a zarazem 4., jaka powstaje w wyniku współpracy operatora, firmę Nextbike Polska z potencjalnymi sponsorami, gotowymi do wsparcia rozbudowy proekologicznego i prozdrowotnego środka komunikacji miejskiej, z którego korzysta już ponad 111 tysięcy użytkowników.

– Rower miejski po raz pierwszy zagościł na Bielanach Wrocławskich w 2013 roku, kiedy uruchomiliśmy tam pilotażową stację, w związku z otwarciem największego sklepu Ikea w Polsce. Tym razem punkt WRM pojawi się tam już na stałe, stając się nieodłącznym elementem rozbudowanego  centrum handlowego. Nowa stacja sponsorska, której uruchomienie było możliwe dzięki decyzji IKEA Centres, jest z pewnością miłym akcentem ostatnich tygodni rekordowego sezonu Wrocławskiego Roweru Miejskiego – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Miejska sieć wypożyczalni działa w stolicy Dolnego Śląska od 5 lat, jednak w kwietniu tego roku została uruchomiona w całkowicie nowej odsłonie. Liczba stacji wzrosła z ponad 30 do ponad 70, a liczba rowerów – z 200 do ponad 700. W kontekście całego sezonu, zaowocowało to rekordowym natężeniem korzystania z systemu. Na 1,4 miliona wypożyczeń dokonanych przez wrocławian od 2011 roku, aż 57% (833 668) miało miejsce od marca tego roku. Z kolei grono użytkowników powiększyło się z 71 899 do 111 361, czyli o 54%

W ubiegłym roku od kwietnia do października użytkownicy sięgali po rowery niecałe 125 tysięcy razy, w tym roku – od maja (system wystartował pod koniec kwietnia) do końca października wynajmów było ponad 812 tysięcy, czyli prawie 6,5 razy więcej!

Aleja Bielany (nowa nazwa Parku Handlowego Bielany) jest największym centrum handlowym w Polsce. Poza 200 sklepami znajdziemy w niej strefę co-workingową, chillout i palarnię oraz bezpłatny plac zabaw dla dzieci z profesjonalną obsługą. To nowe rozwiązania jakich nie spotkamy w żadnej innej galerii we Wrocławiu. Dzięki nim, a także jedynemu na południu miasta kinu, wielu wrocławian znajdzie w Alei Bielany to, po co do tej pory jeździli do centrum miasta. Niezmiennym atutem Alei Bielany jest jej położenie. Lokalizacja w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i autostrady A4 oraz drogi krajowej nr 8, zapewnia dogodny dojazd. W promieniu 60 minut jazdy samochodem mieszka 1,5 miliona potencjalnych klientów, na których czeka aż 4700 bezpłatnych miejsc parkingowych, w tym 1000 na parkingu podziemnym wyposażonym w system oznakowania wolnych miejsc. Huczne otwarcie Alei Bielany potrwa 3 dni. Od 13 do 15 listopada w największym centrum handlowym w Polsce na Festiwalu Gwiazd spotkamy m.in. Magdę Gessler, Tomasza Karolaka, Małgorzatę Kożuchowską, Maję Sablewską, Dawida Kwiatkowskiego i wiele innych znanych osobistości.