Warszawa na rowery! Już w najbliższą niedzielę Veturilo wraca na ulice Stolicy

Warszawa na rowery! Już w najbliższą niedzielę Veturilo wraca na ulice Stolicy

27/02/15

Po trzech miesiącach przerwy zimowej, mieszkańcy Stolicy mogą ponownie korzystać z rowerów miejskich. Veturilo powróci na ulicę już w niedzielę (1 marca), chwilę po północy. W sezonie 2015 sieć wypożyczalni Veturilo powiększy się o dwie nowe stacje sponsorskie, Sadyba Best Mall oraz Spektrum Tower, nie zabraknie także innych nowości i udogodnień. W niedzielę startują również systemy w Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornie.

Nowe lokalizacje

W sezonie 2015 do dyspozycji użytkowników będzie niemal 200 stacji, w tym dwie nowe, uruchomione dzięki wsparciu sponsorów – Sadyba Best Mall oraz Spektrum Tower (otwarcie w pierwszym tygodniu marca). Ponadto, w związku z budową metra, trzy lokalizacje zostaną przeniesione w okolice stacji drugiej linii:

  • Metro Nowy Świat (okolice ul. Kubusia Puchatka)
  • Metro Rondo ONZ (okolice Ilmetu)
  • Metro Świętokrzyska (okolice Sezamu)

Równocześnie, w wyniku tego, że końca dobiegła umowa na obsługę systemu Bemowo Bike, zdecydowano o ustawieniu trzech punktów Veturilo w lokalizacjach, gdzie dotychczas znajdowały się stacje Bemowskie:

  • Ratusz Bemowo
  • Radiowa – Fontanna
  • Os. Górczewska

Aktualna lista stacji dostępna jest na stronie www.veturilo.waw.pl. Operator systemu, Nextbike Polska informuje, że w przerwie zimowej odświeżeniu poddane zostały wszystkie warszawskie terminale. Na każdym z nich znajdują się obecnie zaktualizowane mapy całego systemu.

Spotkajmy się w Sadybie!

Już w najbliższa niedzielę zostanie zainaugurowana nowa stacja sponsorska – Sadyba Best Mall przy galerii handlowej położonej na warszawskiej Sadybie, na Trakcie Królewskim prowadzącym do Wilanowa, Powsina i dalej do Konstancina-Jeziornej. Centrum odwiedzane jest rocznie przez ponad 7 mln osób, które teraz będą miały do dyspozycji rowery Veturilo. – Z myślą o coraz większej  grupie klientów korzystających z roweru,  jako środka lokomocji stworzyliśmy pod centrum handlowym Sadyba Best Mall stację rowerową Veturilo.  Takie rozwiązanie, promujące zdrowy tryb życia  jest  coraz bardziej popularne na zatłoczonych ulicach dużego miasta, stanowi również doskonałą alternatywę dla osób przyjezdnych – mówi dyrektor centrum, Elżbieta Werner.

Spektrum Tower

Kolejna stacja sponsorska powstanie w pierwszym tygodniu marca przy Spektrum Tower. Biurowiec jest położony przy ulicy Twardej, zaledwie kilkadziesiąt metrów od Ronda ONZ. Ta wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja zapewnia szeroki zakres usług i niezwykle łatwy dojazd środkami transportu publicznego. Stacja roweru miejskiego to kolejny element udogodnień dla miłośników ekologicznego transportu.

Bonusowe 20 zł dla użytkowników

Jedną z nowości, jakie czekają na użytkowników Veturilo w tym sezonie jest MasterPass, czyli wprowadzona niedawno kolejna metoda płatności. Warto przygotować się do startu sezonu i zasilić konto kwotą minimum 10 zł, korzystając właśnie z tej formy zapłaty. W związku z trwającą do 31 marca promocją, rowerzyści miejscy, którzy to zrobią, otrzymają bonus w wysokości 20 zł na przejazdy rowerami miejskimi.

W celu uzyskania promocyjnego doładowania, wystarczy zalogować się do panelu użytkownika Veturilo i dokonać zasilenia konta w wysokości minimum 10 zł, jako metodę płatności wybierając MasterPass. Dodatkowe doładowanie o wartości 20 zł na przejazdy rowerami miejskimi zostanie przyznane automatycznie w terminie maksymalnie do trzech dni roboczych od momentu odnotowania wpłaty. Szczegóły i regulamin promocji dostępny jest pod adresem: www.nextbike.pl/masterpass

Zachęcamy do skorzystania ponieważ ilość promocyjnych doładowań jest ograniczona.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

W tym sezonie kontynuowana będzie współpraca Nextbike Polska z City Security, wiodącą firmą sektora ochrony w Polsce. Wspólne działanie zakłada m.in. dozór i patrolowanie stacji rowerowych przez ekipy firmy oraz podejmowanie przez nie interwencji wobec sprawców dewastacji lub kradzieży rowerów czy osób, które stwarzają takie podejrzenie – włącznie z ich zatrzymaniem i natychmiastowym przekazaniem Policji i Straży Miejskiej. City Security wykorzystuje także m.in. monitoring wizyjny czy urządzenia sygnalizujące aktualne położenie rowerów, a także dokonuje regularnych podjazdów do stacji rowerowych. Od drugiej połowy sezonu 2014, każdy rower i terminal jest zaopatrzony w specjalną naklejkę, na której znajduje się numer infolinii (tel. 22 628 60 70), pod którym można dokonywać zgłoszeń.

Operator Veturilo prowadzi ścisłą współpracę z Policją i Strażą Miejską. W poprzednim sezonie Nextbike zgłosił ponad 200 zdarzeń, co zaowocowało ujęciem 40 sprawców, w sprawie których toczą się postępowania. Podobne działania były prowadzone również w przerwie zimowej, gdy udało się m.in. zatrzymać osobę, próbującą sprzedać w Internecie części pochodzące z warszawskiego roweru miejskiego. 

Start sezonu w Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornie

Równolegle do startu sezonu stołecznych rowerów, 1 marca będzie miał miejsce początek sezonu w dwóch podwarszawskich systemach, zainaugurowanych przez Nextbike Polska w zeszłym  roku – w Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornie.

Podobnie, jak w ubiegłym sezonie, do dyspozycji użytkowników Konstancińskiego Roweru Miejskiego będzie 5 stacji i 55 rowerów. Z kolei użytkownicy Grodziskiego Roweru Miejskiego mogą korzystać z 9 stacji i 65 rowerów.