Skip links

1 kwietnia startuje Płocki Rower Miejski

Płock na rowery! Już za tydzień Rower Miejski wraca na ulice miasta. Po czterech miesiącach przerwy zimowej, płocczanie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich. PRM powróci na ulice w środę 1 kwietnia chwilę po północy.

W sezonie 2020 sieć wypożyczalni PRM powiększy się o nowe rowery i stację wypożyczeń – przy ul. Traktowej na Winiarach, wybraną przez mieszkańców Płocka w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji użytkowników Płockiego Roweru Miejskiego będą 32 stacje i 314 jednośladów.

Zasady korzystania z wypożyczalni jednośladów nie zmieniają się. W mocy pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 20 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych lud podpięto do niego kartę kredytową.

Płocka sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie jedną z dziewięciu w woj. mazowieckim, w którym można korzystać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska. Sezon rowerowy w mieście potrwa do końca listopada.

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) na świecie, operator systemu, Nextbike Polska przyłącza się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas priorytetem. Należy przede wszystkim unikać bliskiego kontaktu z osobami z objawami choroby (gorączka, kaszel), często myć ręce z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody. Profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by nie przenieść patogenu na siebie. Zalecamy noszenie rękawiczek.

W wypadku konieczności przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Wszystkie newralgiczne elementy takie jak kierownice, siodełka, linki oraz terminale są dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

Zostaw komentarz