Skip links

8 maja: startuje Płocki Rower Miejski!

Już jutro rower miejski wraca na ulice Płocka. W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez władze państwowe,  samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Płocki Rower Miejski wystartuje o północy z czwartku na piątek (z 7 na 8 maja), zostanie przywrócona pełna funkcjonalność systemu.

Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych.

Do dyspozycji użytkowników Płockiego Roweru Miejskiego będą 32 stacje i 314 jednośladów. Zasady korzystania z wypożyczalni jednośladów oraz cennik nie zmieniają się.

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych  elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Zostaw komentarz