Skip links

9 maja – KajTeroz powraca do Chorzowa

Godziny dzielą nas już od uruchomienia nowego sezonu Chorzowskiego Roweru Miejskiego – KajTeroz. Wszystko jest już niemal gotowe, pozostało jedynie rozwieźć rowery na stacje i można ruszać w drogę.

Przerwa dobiegła końca i od 9 maja – wypożyczalnia zostanie uruchomiona po północy z piątku na sobotę. Zasady korzystania nie zmieniają się – bezpłatnie rower można wypożyczyć na 15 minut.

To już trzeci sezon rowerowy w Chorzowie. Sieć Kajteroz tworzy 46 stacji i flota 460 jednośladów, w tym rowery dziecięce, tandemy, familijne typu cargo i wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Podczas przerwy sezonowej wszystkie jednoślady przeszły przegląd techniczny oraz dokonano niezbędnych napraw i wymiany uszkodzonych elementów.

Rower dostępne będą dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Nowi użytkownicy mogą dołączyć do systemu rejestrując się na stronie internetowej Kajteroz.pl, poprzez terminal na stacji lub aplikację mobilną Kajteroz i kontakt telefoniczny z BOK Kajteroz. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower trzeba mieć co najmniej 10 złotych na koncie w systemie.

Rowery wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Kajteroz lub terminala stacji rowerowej. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami – wpisać numer telefonu, PIN oraz numer wypożyczanego roweru. Wypożyczając poprzez aplikację wystarczy zeskanować kod QR wypożyczanego roweru. Opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem.

System rowerowy ChRM obsługiwać będzie Nextbike Polska, największy dostawca i operator tego typu inwestycji w kraju. Zaletą systemu jest możliwość korzystania z niego za pomocą tego samego konta, co z innych systemów Nextbike na całym świecie.

 

Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiegła końca. Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych.

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych  elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Zostaw komentarz