Skip links

Bezpieczny przejazd rowerami Nextbike

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas priorytetem. Ze względu na rozwój koronawirusa (SARS-CoV-2) na świecie, Nextbike podejmuje kroki mające na celu zapewnienie ochrony użytkowników i pracowników. Chcemy zapewnić, że w wypadku konieczności przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny.

Ściśle przestrzegamy wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Od kilku dni dzielimy się z naszymi użytkownikami i pracownikami szczegółowymi wytycznymi, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Przypominamy instrukcje dotyczące konieczności częstego mycia rąk z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody.
Przestrzegamy przed kontaktem z osobami z objawami choroby oraz dotykaniem rękami oczu, nosa i ust by nie przenieść patogenu na siebie. Zalecamy używanie rękawiczek. Przypominamy o  rozwadze i ostrożności oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia w miarę możliwości, wprowadziliśmy dezynfekcję newralgicznych  elementów rowerów jak kierownice, dzwonków, manetki, siodła i komputery terminali na stacjach rowerowych oraz w momencie kiedy jednoślady trafiają do serwisu.

Rower w czasach epidemii spełnia swoją funkcję środka codziennego transportu indywidualnego. W dobie pandemii koronawirusa, nie wszyscy mogli sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród bohaterów tych trudnych czasów są przede wszystkim służby medyczne i ratunkowe, pracownicy branży handlowej, farmaceuci, ale też listonosze, dostawcy. Mogą oni uniknąć komunikacji zbiorowej i zdecydować się na bezpieczniejsze, zdrowsze poruszanie się po mieście i dotarcie do pracy, wybierając rower miejski. Wiele osób polega na rowerach miejskich Nextbike jako na zrównoważonym sposobie codziennego transportu. Obserwujemy, że osoby które muszą przemieszczać się po mieście korzystają także z rowerów.

Codziennie monitorujemy sytuację i będziemy odpowiednio reagować w przypadku zmiany wytycznych.  Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych gdzie na bieżąco informujemy o prowadzonych działaniach.

Zostaw komentarz