Skip links

City by bike wraca na ulice Katowic

Już w najbliższą środę, 1 kwietnia mieszkańcy Katowic będą mogli znowu wypożyczyć rowery miejskie. Na start będą 622 rowery na 76 stacjach. Docelowo system będzie miał w tym roku 90 punktów wypożyczeń. Jednoślady City by bike będą dostępne do 1 listopada.

Do uruchomienia nowego, szóstego sezonu rowerowego w Katowicach pozostało zaledwie kilka dni. System startuje 1 kwietnia. Należy jednak pamiętać, że rowery pojawią się na stacjach już wcześniej. Samo wypożyczenie będzie możliwe dopiero po północy z wtorku na środę.

Zasady korzystania nie zmieniają się – bezpłatnie rower można wypożyczyć na 15 minut. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem. Aby wypożyczyć rower, wystarczy posiadać aktywne konto. Można je założyć na stronie internetowej citybybike.pl lub poprzez aplikację. Konto jest aktywne jeśli znajduje się na nim co najmniej 10 złotych. Podobnie jak w zeszłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej i terminala – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po wypożyczeniu roweru następuje zwolnienie elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę. Rower można zwrócić  na dowolnej stacji.

Katowickie rowery miejskie można wypożyczać na 76 stacjach. Sieć City by bike tworzy flota 602 jednośladów standardowych i 20 rowerów familijnych typu cargo. W bieżącym sezonie system powiększy się i rowery będzie można wypożyczać w 90 lokalizacjach. Podczas przerwy zimowej wszystkie pojazdy przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy. Tegoroczny sezon potrwa przez siedem miesięcy.

Wypożyczalnie City by bike obsługiwać będzie Nextbike Polska, największy dostawca i operator tego typu inwestycji w kraju.

 

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) na świecie, operator systemu, Nextbike Polska przyłącza się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas priorytetem. Należy przede wszystkim unikać bliskiego kontaktu z osobami z objawami choroby (gorączka, kaszel), często myć ręce z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody. Profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by nie przenieść patogenu na siebie.
W wypadku konieczności przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Zalecamy noszenie rękawiczek.  Rowery można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej, bez dotykania terminali.

Wszystkie newralgiczne elementy takie jak kierownice, siodełka, linki oraz terminale podlegają dezynfekcji w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

Zostaw komentarz