Skip links

PKN ORLEN rozbudowuje Płocki Rower Miejski

6 sierpnia PKN ORLEN i Nextbike Polska uruchamiają nowe stacje rowerowe w Płocku. Docelowo miejska  sieć rowerowa wzbogaci się o 250 jednośladów i 25 nowych stacji wypożyczeń.

Od czwartku (6.08) płoccy rowerzyści będą mogli korzystać z nowych partnerskich stacji wypożyczeń w pełni kompatybilnych z systemy Płockiego Roweru Miejskiego, które powstały dzięki finansowaniu PKN ORLEN. Koncern wyposaży system w dodatkowe 25 stacji wypożyczeń i 250 jednośladów. Do dyspozycji użytkowników PRM będzie docelowo 56 stacji i 557 rowerów.

— Płocki Rower Miejski  to drugi po warszawskim Veturilo system rowerowy, który dzięki PKN ORLEN powiększa się o nowe stacje i rowery — mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska. — Dołączone do płockiego systemu stacje i flota spowodują, że Płock będzie najlepiej wyposażonym w tym zakresie miastem w Polsce z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. Udział stacji partnerskich Koncernu w rozbudowę systemu to blisko 45 %.

Nowe wypożyczalnie sfinansowane przez PKN ORLEN powstaną zarówno w Płocku, jak i na obrzeżach miasta, także na lewym brzegu Wisły oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie. Rowery będzie można  wypożyczać w pobliżu stacji paliw ORLEN zlokalizowanych przy ul. Chemików, ul. Wyszogrodzkiej 123 oraz ul. Wyszogrodzkiej 150, a także przy ul. Targowej. Wypożyczenie jednośladów możliwe będzie również przy skrzyżowaniach – ul. Mazowieckiej z ul. J. Korczaka, ul. Harcerskiej z ul. Kasztanową, ul. Przemysłowej z ul. Kostrogaj oraz ul. Miodowej i ul. Mościckiego.

Koncern w planach umiejscowienia stacji brał pod uwagę opinie i potrzeby mieszkańców oraz prowadził konsultacje z płockim Miejskim Zarządem Dróg.

Stacje rowerowe uruchomione przez PKN ORLEN będą w pełni kompatybilne z Systemem PRM. Oznacza to, że każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł wypożyczyć na nich rower i oddać go na dowolnej stacji systemu w mieście. Będzie się to odbywać na zasadach i według cennika PRM.

Dla użytkowników systemu ORLEN jest również przygotowana specjalna strona internetowa (www.nextbike.pl/roweryorlen). Rejestrując się do tego systemu, użytkownik, który przypisze do konta kartę VITAY otrzyma 1000 punktów powitalnych na swojej karcie programu ORLEN. Dodatkowo użytkownicy systemu zwracający rowery na nowych stacjach będą mogli otrzymać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty VITAY.

Za rozbudowę systemu rowerowego w Płocku odpowiada Nextbike Polska, największy i najbardziej doświadczony operator na krajowym rynku.

Rowery miejskie pojawiły się w Płocku w październiku 2018 roku. Od tego czasu zostały wypożyczone ponad 519 tys. razy a do systemu dołączyło blisko 25,5 tys. osób. W tym roku płocczanie rozpoczęli korzystanie z systemu od 8 maja. Z jednośladów skorzystali 86,8 tys. razy.

Zostaw komentarz