Skip links

Jeszcze większy Tarnowski Rower Miejski

Do połowy września zostanie uruchomionych 6 dodatkowych stacji rowerów miejskich w Tarnowie. Pojawią się nowe rowery i foteliki do przewożenia dzieci. Tarnowska sieć rowerowa wzbogaci się o 60 jednośladów.

Została podpisana umowa na rozbudowę systemu wypożyczeń jednośladów ze zwycięzcą przetargu, firmą Nextbike Polska. Rower publiczny w Tarnowie zostanie powiększony o 6 punktów wypożyczeń. Większa też będzie flota dostępnych rowerów. Przybędzie 60 nowych pojazdów, w tym 10 będzie wyposażonych w foteliki dla dzieci.

Rowery z fotelikami obowiązują takie same zasady wypożyczenia i zwrotu oraz identyczny taryfikator, co pozostałe – standardowe tarnowskie jednoślady. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i podstawowych zasadach ich użytkowania.

 Nowe wypożyczalnie powstaną w okolicach ul. Marynarki Wojennej, na os. Legionów Henryka Dąbrowskiego w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 23, na ul. Słonecznej (przy biurowcu), na ul. Lwowskiej – niedaleko skrzyżowania z ul. Kowalską, na ul. Klikowskiej w pobliżu kościoła oraz na ul. Mościckiego, przy wylocie ul. Rolniczej.

W tym roku tarnowianie rozpoczęli korzystanie z systemu od 1 marca. Do dyspozycji mają 10 stacji wypożyczeń i 110 rowerów.

Rowery miejskie pojawiły się w Tarnowie w październiku 2018 roku.  Od tego czasu zostały wypożyczone ponad 27,2 tys. razy a do systemu przyłączyło się 5,9 tys. osób.

Zostaw komentarz