Skip links

Legnicki Rower Miejski – start piątego sezonu

Legnicki Rower Miejski powraca już 16 marca. Od najbliższego poniedziałku na 15 stacjach na użytkowników będą czekały 132 rowery. Zasady korzystania nie zmieniają się – bezpłatnie rower można wypożyczyć na 15 minut.

Zimowa przerwa sezonowa powoli dobiega końca i już w poniedziałek, kilka minut po północy z 15 na 16 marca, wypożyczalnie Legnickiego Roweru Miejskiego ponownie zostaną uruchomione. To już piąty sezon rowerowy w mieście.

Sieć LRM tworzy 15 stacji i flota 132 jednośladów. Poza rowerami standardowymi w Legnicy dostępne będą również tandemy, rowery familijne typu cargo i rowery dziecięce. W przerwie zimowej wszystkie rowery przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy.

Rower dostępne będą dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Można skorzystać z konta założonego w systemie Legnickiego Roweru Miejskiego lub innego systemu Nextbike. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej rower.legnica.eu lub aplikacji mobilnej Nextbike. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem.

Sezon Legnickiego Roweru Miejskiego potrwa do 15 listopada 2020 roku.

Zostaw komentarz