Skip links

Lubelski Rower Miejski wita wiosnę

Nadchodzi moment, na który czekają wszyscy lubelscy rowerzyści miejscy. Już w najbliższą sobotę Lubelski Rower Miejski wraca na ulice miasta. Po zimowej przerwie lublinianie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich.

 

21 marca mieszkańcy Lublina mogą rozpocząć korzystanie z systemu, składającego się z 91 stacji i 891 rowerów.  To już 7. sezon roweru miejskiego w Lublinie.

Zasady korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. W mocy pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 20 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych lub podpięto do niego kartę kredytową.

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się w systemie np. na stronie internetowej lubelskirower.pl i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować te osoby, które posiadają już konto Nextbike założone w dowolnym innym systemie.

System rowerowy LRM obsługiwać będzie Nextbike Polska, największy dostawca i operator tego typu inwestycji w kraju.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, operator systemu, Nextbike Polska przyłącza się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Należy przede wszystkim unikać bliskiego kontaktu z osobami z objawami choroby (gorączka, kaszel), często myć ręce z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody. Profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by nie przenieść patogenu na siebie. Zalecamy noszenie rękawiczek.

W ramach prac serwisowych i relokowania jednośladów, specjalnymi preparatami dezynfekowane są kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

Zostaw komentarz