Skip links

Nextbike Polska operatorem Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego

14 stycznia 2020 r. Nextbike Polska podpisał umowę z Miastem Oświęcim na dostarczenie i obsługę kolejnego systemu rowerów miejskich w województwie małopolskim. Docelowo system składać się będzie z 9 stacji i 90 rowerów. Zwycięzca przetargu, firma Nextbike Polska, zainauguruje wypożyczalnie 1 maja.

Umowa z Nextbike Polska, największym operatorem samoobsługowych systemów rowerowych (firma obsługuje m.in. warszawskie Veturilo, Poznański Rower Publiczny i Wrocławski Rower Miejski) została podpisana przez Janusza Chwieruta, Prezydenta Miasta Oświęcim oraz Członków Zarządu Nextbike Polska.

Uruchomienie systemu obejmie udostępnienie 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych i 9 stacji zlokalizowanych w   Oświęcimiu, Harmężach oraz Brzezince. Aby móc dokonywać wypożyczeń, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Zostanie on uruchomiony – również w ramach umowy. Rowery będzie można wypożyczać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia również przez aplikację mobilną. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku maja do końca października – w okresie trwania umowy.

Jesteśmy dumni, że Oświęcim dołącza dziś do grupy miast, które oferują swoim mieszkańcom dostęp do ekologicznego transportu publicznego na każdą kieszeń. Oświęcimski Rower Aglomeracyjny będzie 2. systemem rowerowym w województwie – jesteśmy już obecni w Tarnowie — mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska S.A. — Cieszymy się, że nasza usługa wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców i włodarzy. W całym kraju z naszych systemów korzysta 2,4 mln osób – nie możemy się już doczekać na powitanie w tym gronie użytkowników Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego.

–  To pilotażowy projekt. Liczymy więc, że rower miejski przypadnie do gustu oświęcimianom i turystom – mówi Agata Gworek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podkreśla, że każde rozwiązanie, które pozwoli zadbać o środowisko wybierając rower zamiast samochodu to krok w dobrą stronę.

Systemy Nextbike Polska cieszą się rosnącą popularnością. W 2019 roku mieszkańcy 11 województw wypożyczali rowery miejskie obsługiwane przez Nextbike Polska ponad 14 milionów razy. Nextbike obsługiwał 45 różnych systemów w Polsce oraz 2 w Finlandii (Oulu i Turku). Rowery najczęściej były dostępne od marca do listopada. We Wrocławiu, w 10 miejscowościach położonych wzdłuż linii Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz w Turku jednoślady miejskie dostępne są przez cały rok.

Zostaw komentarz