Skip links

Od poniedziałku OK bike! wraca na ulice

OK bike!, czyli system roweru miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu nowy sezon rozpocznie już w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca. Na 14 stacjach dostępnych będzie 70 rowerów, którymi będzie można poruszać się po mieście. Za system nadal odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, która podpisała z miastem umowę do 2022 roku.

Odliczanie godzin do inauguracji sezonu rowerowego już się rozpoczęło. Zanim jednak rozpocznie się sezon, warto zalogować się na swoim koncie użytkownika i sprawdzić jego stan. Minimum 10 zł to kwota niezbędna do tego, żeby konto było aktywne, czyli umożliwiało wynajmowanie rowerów. Jeżeli kwota jest niższa, niezbędne do dalszej jazdy jest doładowanie przed kolejnym wypożyczeniem. Zasady korzystania nie zmieniają się – bezpłatnie rower można wypożyczyć na 20 minut.

Od kilku sezonów w Kędzierzynie-Koźlu działa system wypożyczalni miejskich rowerów. Statystyki pokazują, że cieszą się one dużym zainteresowaniem i korzysta z nich coraz więcej osób. Cieszymy się, że wśród naszych mieszkańców zapanowała moda na zdrowy i aktywny tryb życia – podkreśla prezydent Sabina Nowosielska.

Podobnie jak w zeszłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej i terminala – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po wypożyczeniu roweru następuje zwolnienie elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę. Jednoślady OK bike! można wypożyczać na 14 stacjach. Sieć tworzy flota 70 rowerów standardowych. Rower można zwrócić wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Tegoroczny sezon potrwa przez pięć miesięcy – od początku czerwca do końca października.

System OK bike! działa od 2017 roku. Wystartował jako program pilotażowy, który przerodził się w pełni funkcjonalny system roweru miejskiego. Zaczynał z 6 stacji i 54 rowerami. W kolejnych latach został rozbudowany. W ubiegłym sezonie użytkownicy OK bike! dokonali ponad 19,2 tysięcy wypożyczeń, a grono użytkowników powiększyło się o ponad tysiąc osób.

Wypożyczalnie OK bike! obsługiwać będzie Nextbike Polska, największy dostawca i operator tego typu inwestycji w kraju. Przed startem sezonu rowery zostaną zdezynfekowane, czynności te będą regularnie powtarzane po uruchomieniu systemu.

 

***

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów w ramach codziennej pracy osób serwisujących rowery miejskie Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny korona wirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Zostaw komentarz