Skip links

Oleski Rower Miejski już jest!

Od 25 czerwca można wypożyczać rowery na stacji Oleskiego Roweru Miejskiego zlokalizowanej przy nowo powstałym Centrum Przesiadkowym w Oleśnie. W skład systemu wchodzi osiem jednośladów. 

Aby skorzystać z roweru, wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej OleskiRower.pl, podać wymagane dane, zaakceptować regulamin i wpłać minimum 20 zł (10 zł bezzwrotna opłata inicjalna + 10 zł do wykorzystania na przejazdy). Osoby, które mają już konto w innych systemach Nextbike, mogą z niego skorzystać również w Oleśnie.

Aby skorzystać z roweru wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymaliśmy podczas rejestracji i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć rower z elektrozamka. Można też skorzystać z dedykowanej bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Nie trzeba w niej każdorazowo podawać numeru telefonu ani kodu PIN. Wystarczy wpisać numer roweru lub zeskanować kod QR. Zajmuje to tylko kilka sekund.

Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę. Za pełną drugą godzinę zapłacimy 2 złote, za trzecią 3 złotych, a za każdą następną po 4 złote. Co ważne, gdy stan konta użytkownika spadnie poniżej 10 złotych, należy uzupełnić konto co najmniej do tej kwoty, by ponownie móc wypożyczyć rower.

***

Celem inwestycji – Centrum Przesiadkowego – było ułatwienie sprawnego poruszania się pojazdów komunikacji zbiorowej, w tym zapewnienie dostępu do bezpiecznych przystanków, ograniczanie indywidualnego ruchu samochodowego na rzecz komunikacji publicznej, a tym samym minimalizacja emisji zanieczyszczeń do atmosfery, zmniejszenia hałasu i zatłoczenia w mieście.

Inwestycja realizowana była w ramach projektu pn. Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego.

Projekt miał na celu poprawę jakości środowiska poprzez ograniczenie indywidualnego ruchu samochodowego dzięki zapewnieniu wysokiej jakości autobusowego transportu publicznego oraz infrastruktury ruchu rowerowego i pieszego w gminach powiatu namysłowskiego, kluczborskiego i oleskiego. Wszystkie inwestycje realizowane były w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Zostaw komentarz