Skip links

Park Rozwoju – nowa stacja rowerowa w Warszawie

Od niedzieli warszawscy rowerzyści mogą korzystać z nowej partnerskiej stacji wypożyczeń Veturilo, która została uruchomiona pomiędzy dwoma budynkami kompleksu biurowego Park Rozwoju. Do dyspozycji użytkowników jest 10 dodatkowych rowerów.

 

Najnowsza stacja Warszawskiego Roweru Publicznego to kolejna w mieście wypożyczalnia, która powstała dzięki wsparciu sponsorów. Ulokowana jest na Mokotowie przy ul. Konstruktorskiej 12/12A. Razem ze stacją do systemu roweru miejskiego zostało włączonych 10 nowych jednośladów. Stacja dysponuje 15 miejscami do przypięcia pojazdów.

– Ekologiczne środki transportu zyskują coraz większą popularność wśród najemców. Wychodząc naprzeciw tym trendom zdecydowaliśmy się na zlokalizowanie nowej stacji rowerów miejskich w Parku Rozwoju. Dbamy o środowisko i wspieramy aktywny tryb życia pracowników.  W naszym kompleksie mamy już szereg udogodnień dla rowerzystów, m.in. specjalne szatnie, prysznice, dzięki czemu korzystanie ze stacji będzie dla nich bardzo wygodne – mówi Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP.

Park Rozwoju to kolejna stacja Veturilo, która powstaje dzięki wsparciu sponsorów, chcących dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju warszawskiego systemu rowerów publicznych. To druga wypożyczalnia w stolicy powstała w wyniku współpracy z EPP po otwartej jesienią stacji rowerowej przy Galerii Młociny.

Ze stacji Park Rozwoju można korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich stacji Warszawskiego Roweru Publicznego. Wypożyczyć rower mogą wszyscy zarejestrowani w systemie Nextbike użytkownicy, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10 złotych. Zarejestrować można się na stronie Veturilo.waw.pl. Rowery można wypożyczyć poprzez terminal na stacji (wpisując numer telefonu, PIN i numer roweru) lub korzystając z bezpłatnej aplikacji na telefony komórkowe. Trwa to zaledwie kilka sekund. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

*  *  *

Warszawski Rower Publiczny – Veturilo to jeden z największych systemów rowerów miejskich w Europie. W tym roku startuje po raz dziewiąty. W ubiegłym sezonie odnotowano ponad 6 mln wynajmów. Warszawski rower miejski składa się z blisko 400 stacji i ponad 5700 jednośladów. Z Veturilo można korzystać od marca do końca listopada.

 

Należący do EPP Park Rozwoju to nowoczesny i najbardziej zielony kompleks biurowy klasy A na biznesowym Mokotowie, składający się z dwóch 7-piętrowych budynków z pełnymi roślin dziedzińcami i recepcjami oraz parkiem linearnym. Został zaprojektowany z myślą o stworzeniu przyjaznego i wielofunkcyjnego środowiska pracy, które jest zintegrowane z okoliczną tkanką miejską Mokotowa. Park Rozwoju wyróżnia się zieloną, otwartą przestrzenią zachęcającą do spotkań, dostępną dla pracowników najemców i lokalnej społeczności. Dzięki różnym wielkościom powierzchni do wynajęcia, przestrzeń biurowa, która zajmuje łącznie 34 tys. mkw. jest dopasowana do potrzeb zarówno dużych przedsiębiorstw, jak mniejszych firm. Kompleks biurowy otrzymał certyfikat BREEAM Final z wynikiem na poziomie Excellent. Park Rozwoju został doceniony za rozwiązania przyjazne dla użytkowników i środowiska oraz wysoką efektywność systemów zarządzania nieruchomościami.

Zostaw komentarz