Skip links

Początek sezonu Piotrkowskiego Roweru Miejskiego

W najbliższy poniedziałek, 1 czerwca mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli znowu wypożyczyć rowery miejskie. Na 10 stacjach dostępnych będzie 80 rowerów, którymi będzie można poruszać się po mieście.

Do uruchomienia nowego sezonu rowerowego w Piotrkowie pozostało zaledwie kilka dni. System startuje 1 czerwca. Należy jednak pamiętać, że rowery pojawią się na stacjach już wcześniej. Samo wypożyczenie będzie możliwe dopiero po północy z niedzieli na poniedziałek.

— Jestem przekonany, że rower miejski będzie dobrze służył zarówno mieszkańcom, jak i osobom, które przyjeżdżają do Piotrkowa Trybunalskiego — mówi prezydent Krzysztof Chojniak, apelując o zachowanie zasad bezpieczeństwa. — Bądźmy rozważni przy wypożyczaniu rowerów i pamiętajmy o przestrzeganiu wszystkich zasad sanitarnych — dodaje prezydent.

Zasady korzystania nie zmieniają się – bezpłatnie rower można wypożyczyć na 20 minut. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem. Aby wypożyczyć rower, wystarczy posiadać aktywne konto Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Można je założyć na stronie internetowej piotrkowskirower.pl lub poprzez aplikację. Konto jest aktywne jeśli znajduje się na nim co najmniej 10 złotych.

Podobnie jak w zeszłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej i terminala – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po wypożyczeniu roweru następuje zwolnienie elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę. Rower można zwrócić wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji w mieście.

Piotrkowskie Rowery Miejskie można wypożyczać na 10 stacjach. Sieć PRM tworzy flota 80 jednośladów standardowych, tandemów, familijnych typu cargo i rowerów dla dzieci. Podczas przerwy zimowej wszystkie pojazdy przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy. Przed startem sezonu rowery zostaną zdezynfekowane, czynności te będą regularnie powtarzane po uruchomieniu systemu.

Inauguracja sezonu roweru miejskiego ze względu na epidemię została opóźniona o dwa miesiące. Jednoślady będzie można wypożyczać do 30 listopada. Wypożyczalnie PRM obsługiwać będzie Nextbike Polska, największy dostawca i operator tego typu inwestycji w kraju.

***

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów w ramach codziennej pracy osób serwisujących rowery miejskie Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Zostaw komentarz