Skip links

Ponad 55,5 tysiąca wypożyczeń BiKeR-ów 4. generacji

55,5 tys. wypożyczeń i ponad 2,8 tys. nowych użytkowników – to dorobek pierwszych 30 dni funkcjonowania systemu roweru miejskiego czwartej generacji w na terenie Białegostoku i gmin ościennych Choroszcz i Juchnowiec Kościelny w nowym sezonie rowerowym.

W bieżącym roku działania systemu zarejestrowało się 2800 nowych osób. Użytkownicy Białostockiej Komunikacji Rowerowej przez pierwszy miesiąc od startu sezonu dokonali ponad 55,5 tysięcy wypożyczeń – podsumowuje pierwsze 30 dni systemu BiKeR Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska. – Pokazuje to, że projekt ekologicznego i wygodnego uzupełnienia komunikacji w aglomeracji, jakim jest rower miejski, cały czas znajduje uznanie w oczach mieszkańców.

Użytkownicy najchętniej korzystają z rowerów w środy (17,5 proc. Wszystkich wynajmów). Dniem największego oblężenia systemu był 15 lipca – także środa. Wówczas padł lipcowy rekord wypożyczeń – z jednośladów skorzystano 2 348 razy.

Średni czas wypożyczenia roweru w systemie BiKeR wynosi 19 minut i 20 sekund.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń to: Piłsudskiego / Sienkiewicza (3108), następnie – Rynek Kościuszki (2830) i Kaczorowskiego / Wyszyńskiego (2260).

Użytkownicy najczęściej jeździli trasami:

– Sienkiewicza / Ryska do Piłsudskiego / Sienkiewicza – 277 przejazdów,

– Kaczorowskiego / Wyszyńskiego do Boh. Monte Cassino / Wyszyńskiego – 240,

– Branickiego / Miłosza do Mieszka I / Piastowska – 202.

Białostoczanie w tym roku rozpoczęli korzystanie z systemu od 30 czerwca. Do dyspozycji mają 574 jednoślady, w tym 50 rowerów z fotelikami dla dzieci, 10 tandemów i 20 rowerów dziecięcych. To już siódmy sezon roweru aglomeracyjnego BiKeR.

Zostaw komentarz