Skip links

Przedłużenie zakazu korzystania z rowerów miejskich do 19 kwietnia

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedłużył do 19 kwietnia obowiązywanie, związanych z koronawirusem, restrykcji w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Utrzymany został zakaz korzystania z rowerów miejskich, w tym rowerów systemów Nextbike Polska.

Od 1 kwietnia, w związku z wprowadzonym obostrzeniem związanym z pandemią COVID-19, użytkownicy miejskich jednośladów na kilka tygodni utracili możliwość korzystania ze zdrowszego od komunikacji zbiorowej środka transportu indywidualnego jakim jest rower.

Wciąż wiele osób musi codziennie dotrzeć do pracy. W wypadku konieczności przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Pozwala na  budowanie odporności, a także na zachowanie odpowiedniego dystansu od innych. Wybierając go, nie zbliżamy się do innych i zwalniamy miejsce w transporcie zbiorowym.

Ze  zrozumieniem przyjmujemy apel o pozostanie w domach i ograniczenie aktywności w przestrzeni publicznej. Możliwość wyboru środka transportu, w codziennych i koniecznych sytuacjach, została jednak istotnie ograniczona.

Mamy nadzieję, to ostatnie osiem dni bez roweru miejskiego dla tysięcy mieszkańców polskich miast.

Zostaw komentarz