Skip links

Reklama na dwóch kółkach – skrzydełka reklamowe na rowerach Nextbike

Skrzydełka reklamowe na rowerach miejskich to wpadające w oko nośniki i skuteczne rozwiązanie promocyjne, pozwalające na realizację kreatywnych, oryginalnych kampanii w sercu miasta. Od teraz kampanię można zamówić bezpośrednio u operatora systemów rowerowych – Nextbike Polska.

Od 10 lat w Polsce obserwujemy dynamiczny rozwój sieci wypożyczalni rowerów miejskich, które już na stałe wpisały się w krajobraz wielu miast. Ten najbardziej ekologiczny środek transportu zmienił sposób poruszania się po mieście. Publiczne jednoślady stworzyły także niepowtarzalny i wyjątkowy kanał reklamowy docierania do świadomego i aktywnego konsumenta.

Reklama na rowerach miejskich ma ogromny potencjał przyciągania uwagi, nie tylko wśród osób korzystających z tego środka transportu. Rowery są nietypowymi nośnikami reklamy Out of Home i równocześnie jako środek lokomocji oferują dodatkowo wymierną wartość dodaną, reklamy stale docierają do nowych grup docelowych, zarówno do użytkowników rowerów, jak i do innych odbiorców kampanii. Generują nieustannie komunikaty, ponieważ z każdym rowerem poruszającym się po mieście zwiększa się zasięg przekazu. Reklama jest eksponowana samoczynnie. Charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem oddziaływania zarówno wtedy, gdy rower jest w ruchu, ale i wtedy, gdy się nie przemieszcza.

Z rowerów miejskich, podobnie jak ze środków komunikacji, ale też i przestrzeni publicznej korzystają prawie wszystkie grupy społeczne i zawodowe. Sprawia to, że rowerowe nośniki są efektywne dla reklamy wielu produktów i usług. Stacje roweru publicznego rozmieszczone są w najlepszych lokalizacjach, często w centrach miast, ale też przy biurowcach, centrach handlowych, przystankach i węzłach przesiadkowych dzięki czemu nośniki na rowerach mają olbrzymi potencjał przyciągania uwagi.

Rowery miejskie Nextbike dzięki swej konstrukcji i powszechnemu systemowi wypożyczania dają wiele możliwości ekspozycji. Wybierając ten rodzaj nośnika reklamowego mamy do dyspozycji specjalne charakterystyczne skrzydełka mocowane na tylnych osłonach kola roweru oraz koszyki na kierownicy jednośladu. Reklamodawcy mają także możliwość personalizacji kampanii i wyróżnienia się dzięki zastosowaniu nieszablonowych, zapadających w pamięć kampanii niestandardowych.

Wykorzystanie w kampanii nośników reklamowych na rowerach miejskich poza realizacją kampanii pozwala także wpłynąć na postrzeganie reklamodawcy jako firmy nowoczesnej i zaangażowanej społecznie, w której propaguje się troskę o środowisko naturalne i ceni działania proekologiczne.

Ekspozycja reklam możliwa jest przez sezon trwający dziewięć miesięcy, a coraz częściej także przez cały rok (m.in. we Wrocławiu, woj. łódzkim) i odbywa się przez 24 godziny na dobę. Dzięki rozbudowanej sieci stacji roweru miejskiego, zlokalizowanych w różnych częściach miast, „rowerowa” reklama każdego dnia dociera do tysięcy odbiorców.

Nośniki reklamowe na rowerach Nextbike pozwalają na realizacje kampanii zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. Aktualnie ekologiczne nośniki reklam na pojazdach Nextbike dostępne są w aż 17 miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Białymstoku, Chorzowie, Płocku i Lublinie. W tym roku liczba dostępnych nośników w całym kraju przekroczyła 14,8 tys.

***
Rowery publiczne Nextbike stały się już nieodłącznym elementem komunikacji publicznej w wielu miastach. Korzysta z nich ponad 2 miliona Polaków, którzy przez cały okres działania spółki na polskim rynku dokonali ponad 62,4 mln wypożyczeń rowerów. W bieżącym roku można je wypożyczyć w 56 miastach i miejscowościach, w których mieszka łącznie blisko 8 mln osób.

 

Więcej informacji:
Emil Brynda, Menadżer ds. sprzedaży
[email protected], +48 690 855 170

Zostaw komentarz