Skip links

Tyski Rower wraca od 9 maja!

Tyski Rower wystartuje o północy z piątku na sobotę (z 8 na 9 maja), zostanie uruchomiona pełna funkcjonalność systemu.

To już czwarty sezon funkcjonowania systemu w Tychach. W 2020 i 2021 roku użytkownicy mogą skorzystać z 60 rowerów na 7 stacjach.

Zasady korzystania nie zmieniają się. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia Tyskiego Roweru jest całkowicie bezpłatne. Opłata za kolejne godziny pobierana jest ze środków, którymi użytkownik wcześniej zasilił swoje konto. Trzeba to zrobić już przy rejestracji, której można dokonać za pomocą strony internetowej tyskirower.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub przy terminalu stacji wypożyczeń. Samo wypożyczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy podejść do terminala i postępować zgodnie z instrukcjami. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.

W związku z sytuacją epidemiologiczna zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Zostaw komentarz