Skip links

Umowa została podpisana! Białystok ponownie z rowerem miejskim.

Dzisiaj ogłoszono podpisanie umowy na dostawę, uruchomienie oraz zarządzanie systemem BiKeR – Białostocka Komunikacja Rowerowa. Zwycięzca przetargu, firma Nextbike Polska, zainauguruje wypożyczalnie w lipcu.

 

Rower publiczny w Białymstoku zostanie uruchomiony po siedmiu miesiącach przerwy. Miasto podpisało umowę ze zwycięzcą przetargu, którym ponownie okazała się firma Nextbike Polska. Dzięki temu, w pierwszych dniach lipca, rowery mogą powrócić na ulice stolicy Podlasia.

Umowa obejmuje zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację Systemu składającego się z 54 stacji rowerowych 540 rowerów standardowych, w tym 50 rowerów standardowych wyposażonych w foteliki dla dzieci, 12 rowerów typu tandem, 23 rowery dziecięce.

Uruchomienie Systemu nastąpi w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy z tym zastrzeżeniem, że przewidziano szczegółowe postanowienia dot. możliwości przesunięcia terminu uruchomienia Systemu w przypadku obowiązywania zakazu korzystania z rowerów miejskich. Jednym z czynników opóźnienia podpisania umowy była niezależna od operatora, sytuacja pandemii Covid-19. Umowa obowiązywać będzie do dnia 30 listopada 2022 roku.

 

System BiKeR składający się z 30 stacji i 300 rowerów został uruchomiony 31 maja 2014 r. W kolejnych sezonach został rozbudowany o nowe miejsca wypożyczeń, a pula pojazdów powiększała się o kojenie jednoślady. W 2019 roku użytkownicy mieli do dyspozycji już 650 rowerów w tym standardowe, tandemy i rowerki dziecięce, które można było wynajmować na 64 stacjach. Od maja 2014 do listopada 2019 r, 92 tysiące osób dokonało ponad 3 milionów wynajmów!

Zostaw komentarz