Skip links

W piątek 8 maja startuje system Żyrardowskiego Roweru Miejskiego

Już jutro rower miejski wraca na ulice Żyrardowa. Po miesiącach przerwy, mieszkańcy miasta będą mogli ponownie korzystać z rowerów publicznych. ŻRM powróci na ulicę 8 maja, chwilę po północy.

Zasady korzystania z wypożyczalni jednośladów nie zmieniają się. W mocy pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 30 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych lud podpięto do niego kartę kredytową.

Żyrardowska sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie jedną z dziesięciu w woj. mazowieckim, w którym można korzystać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska. Do dyspozycji mieszkańców będzie 60 rowerów, które można wypożyczyć na jednej z 6 stacji.

 

W wypadku konieczności przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 zależy także od naszych odpowiedzialnych zachowań. Wybierając ekologiczny środek przemieszczania się po mieście – Żyrardowski Rower Miejski – należy pamiętać o podstawowych zasadach profilaktyki.

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator Żyrardowskiego Roweru Miejskiego – Nextbike Polska – będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery. Zachęcamy także użytkowników do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt. Zalecamy noszenie rękawiczek.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej. Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej – a więc także podczas korzystania z rowerów – obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.

Zostaw komentarz