Skip links

Zakończenie drugiego sezonu Otwockiego Roweru Miejskiego 2020

Zakończyliśmy drugi sezon Otwockiego Roweru Miejskiego. To kolejny rok, w którym mieszkańcy mogli cieszyć się z rowerowych podróży, a chętnych wciąż przybywa.

Po tegorocznym wydłużeniu funkcjonowania Otwockiego Roweru Miejskiego nadszedł czas na zakończenie sezonu. Wypożyczalnie ORM to aż 62 jednoślady dostępne przy 8 stacjach – 52 klasyczne rowery miejskie, 6 rowerów dla dzieci oraz wprowadzone w lipcu tego roku 4 rowery cargo.

Najczęściej odwiedzane stacje w Otwocku to Park Miejski oraz Centrum, skąd wynajęto rowery ponad 1500 razy. Warto zaznaczyć również, że średni czas wynajmu to około 31 minut, gdzie w zeszłym roku było to nieco ponad 20 minut. Jest to zauważalny trend we wszystkich miastach, w których funkcjonują rowery miejskie. Wydłużenie czasu jest oznaką, że mieszkańcy w czasach pandemii korzystają z jednośladów jako głównego środka transportu miejskiego, a nie tylko jego uzupełnienia.

W Otwocku tak samo jak w innych miastach stawialiśmy w tym roku na bezpieczeństwo – mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska. Odkażanie pojazdów podczas kontroli stało się dla nas codziennością. Cieszymy się, że mieszkańcy zaufali nam w tej kwestii i tak chętnie wybierali przejażdżki rowerowe.

Łącznie Otwocki Rower Miejski liczy już sobie blisko 2000 użytkowników, którzy łącznie wynajmowali rowery ponad 10 tysięcy razy. Co więcej, w każdym tygodniu pojawiali się nowi użytkownicy, którzy dołączali do społeczności.

Procentowy podział wynajmów ze stacji w bieżącym sezonie to:

Centrum – 24%
Park Miejski – 23%
Morskie Oko – 20%
PKP Świder – 10%
Rondo AK Fromczyn – 8%
PKP Śródborów – 6%
Plaża Miejska – 5%
Samorządowa – Żeromskiego – 4%

Najpopularniejsze trasy pokonywane przez użytkowników:

Park Miejski do Centrum                                790 wynajmów
Centrum do Park Miejski                                789 wynajmów
Centrum do Morskie Oko                               671 wynajmów
Morskie Oko do Centrum                               515 wynajmów
Park Miejski do Morskie Oko                         303 wynajmów

Z otwockiej wypożyczalni może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik, a osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje tylko 1 zł. Za drugą godzinę zapłacimy 3 zł, za trzecią 5 zł, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę po 7 zł.

Przed nami nieco ponad pół roku przerwy, podczas której wszystkie rowery przechodzą pełną kontrolę serwisową, żeby już od 1 maja powrócić na kolejny sezon rowerowy.

Dziękujemy,
Zespół Nextbike Polska!

Zostaw komentarz