Bezpieczeństwo użytkowników i pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Ze względu na rozwój koronawirusa (SARS-CoV-2) w Polsce, Nextbike nieustannie podejmuje kroki mające na celu zapewnienie im ochrony, a także przypomina, że w razie przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny.
Od wiosny br. Nextbike Polska wdrożył szereg procedur, które mają za zadanie zapewnienie, w czasach epidemii, bezpieczeństwa w korzystaniu z systemów rowerowych.
Już od marca została wprowadzona obowiązkowa dezynfekcja newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, dzwonki, manetki, siodła i komputery terminali. Dezynfekcja odbywa się cały czas, zarówno na stacjach rowerowych oraz w momencie kiedy sprzęt trafia do serwisu.
Ściśle przestrzegamy wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Od marca dzielimy się z naszymi użytkownikami i pracownikami szczegółowymi wytycznymi, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Przypominamy instrukcje dotyczące konieczności częstego mycia rąk z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody.
Przestrzegamy przed kontaktem z osobami z objawami choroby oraz dotykaniem rękami oczu, nosa i ust by nie przenieść patogenu na siebie. Przypominamy o rozwadze i ostrożności oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej.
— Rower to najlepszy środek transportu – korzystanie z niego zapewnia lepszą kondycję, a w konsekwencji i odporność organizmu — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — W razie potrzeby przemieszczania się po mieście, rower to rozsądny i bezpieczny wybór przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Obserwujemy, że osoby które muszą przemieszczać się po mieście korzystają chętnie właśnie z rowerów. Potwierdza to prawidłowość, którą obserwujemy od maja tego roku – znaczne wydłużenie średniego czasu wypożyczenia, w największych miastach o blisko 40%. Oznacza to, że ludzie wybierają rower już nie jako środek dojazdu do innej formy transportu, ale traktują często jako główny środek lokomocji, albo wręcz korzystają z niego na całej trasie podróży.
Rower w czasach epidemii spełnia doskonale swoją funkcję środka codziennego transportu indywidualnego. W czasie pandemii koronawirusa, nie wszyscy mogli sobie pozwolić na pracę zdalną. Mogą oni uniknąć komunikacji zbiorowej i zdecydować się na bezpieczniejsze, zdrowsze poruszanie się po mieście i dotarcie do pracy, wybierając rower miejski. Wiele osób polega na rowerach miejskich Nextbike jako na zdrowym i bezpiecznym sposobie codziennego transportu.
Codziennie monitorujemy sytuację i odpowiednio reagujemy w przypadku zmiany wytycznych.