Skip links

Kaliski Rower Miejski – zmiana daty startu 4. sezonu

Od 15 kwietnia kaliscy rowerzyści będą mogli znowu wypożyczać rowery miejskie. Do dyspozycji rowerzystów będzie 30 stacji i 283 jednoślady. 

W związku z panującą epidemią i wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) na świecie, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował o przełożeniu startu tegorocznego systemu o 15 dni. Stacje rowerowe zostaną uruchomione z wtorku na środę, 15 kwietnia.

Tegoroczny sezon będzie już czwartym sezonem funkcjonowania systemu Kaliskiego Roweru Miejskiego. W sezonie 2020 użytkownicy systemu mogą skorzystać z 283 rowerów ma 30 miejskich stacjach. Poza rowerami standardowymi flota obejmuje rowery dziecięce (25 szt.), tandemy (8 szt.) i rowery familijne typu cargo (15 szt.).

Zasady korzystania nie zmieniają się. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia Kaliskiego Roweru Miejskiego jest całkowicie bezpłatne. Opłata za kolejne godziny pobierana jest ze środków, którymi użytkownik wcześniej zasilił swoje konto. Trzeba to zrobić już przy rejestracji, której można dokonać za pomocą strony internetowej kaliskirowermiejski.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub przy terminalu stacji wypożyczeń. Samo wypożyczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy podejść do terminala i postępować zgodnie z instrukcjami. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.

Wypożyczalnie KRM obsługiwać będzie Nextbike Polska, największy dostawca i operator tego typu inwestycji w kraju. Zaletą systemu jest możliwość korzystania z niego za pomocą tego samego konta, co z innych systemów Nextbike na całym świecie.

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2), operator systemu, Nextbike Polska przyłącza się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Ściśle przestrzegamy wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Przypominamy o  rozwadze i ostrożności oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej.

W wypadku konieczności przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia operator systemu wprowadził dezynfekcję newralgicznych  elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Będą dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

Zostaw komentarz