Skip links

Od 1 lipca w Pszczynie jeździmy także na rowerach dziecięcych

Od środy, 1.07 w systemie wypożyczalni Pszczyńskiego Roweru Miejskiego, mieszkańcy będą mieli możliwość wynajmowania także rowerów dziecięcych. Pszczyńska sieć została wzbogacona o 3 rowerki dla najmłodszych, z których korzystać można na takich samych zasadach jak z pozostałych standardowych rowerów.

Mieszkańcy skorzystają z jednośladów już od środy. Trzy rowery dla dzieci w wieku od 4. i od 6. roku życia będzie można wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach PRM na terenie funkcjonowania systemu. Lokalizacje rowerków można sprawdzić również na stronie systemu: pszczynskirower.pl oraz w aplikacji mobilnej Nextbike.

Zasady wynajmowania rowerów dla dzieci niczym nie różnią się od tych, dotyczących „zwykłych” jednośladów. Taki sam jest też cennik. Użytkownicy, którzy są już zarejestrowani w systemie nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych formalności – od lipca mają do wyboru rowery standardowe i pojazdy dla dzieci. Osoby, które jeszcze nie korzystały z systemu Pszczyńskiego Roweru, ale chciałyby się wybrać na przejażdżkę miejskimi jednośladami – powinny dokonać rejestracji i uiścić opłatę inicjalną, która aktywuje konto i pozwala na dokonywanie wypożyczeń.

Dzięki temu, że w naszych stacjach będzie można wypożyczać rowerki dziecięce, z systemu miejskiej wypożyczalni skorzystają całe rodziny. Sieć ścieżek rowerowych stale się rozrasta. To natomiast oznacza większe bezpieczeństwo dla użytkowników jednośladów. Wokół Pszczyny jest wiele pięknych miejsc, do których dojedziemy na rowerze, stąd decyzja, aby takie rowery pojawiły się na terenie naszej gminy — informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

W czwartym sezonie funkcjonowania wypożyczalni w Pszczynie we współpracy z władzami miasta przygotowaliśmy nowość, która wcześniej doskonale sprawdziła się w naszych systemach między innymi w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Chorzowie i wielu innych. Chodzi oczywiście o rowery dla najmłodszych — mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska. — Mamy nadzieję, że rozbudowa i wprowadzanie nowości zachęci jeszcze więcej osób do korzystania z roweru miejskiego.

Zgodnie z zapisami regulaminu użytkowanie rowerów typu dziecięcego jest możliwe tylko pod nadzorem prawnego opiekuna, posiadającego konto w systemie PRM. Opiekun prawny jest zobowiązany do nadzorowania jazdy dziecka przez cały okres trwania wypożyczenia aż do zwrotu roweru na stacji.

Rowery będą dostępne dla najmłodszych mieszkańców do końca tegorocznego sezonu rowerowego.

Zostaw komentarz