Stacja roweru miejskiego Westfield Arkadia działa nieprzerwanie od 2012 r. Przez 9 sezonów skorzystało z niej setki tysięcy osób, a rowery były wypożyczane nawet kilkaset razy dziennie. Wypożyczalnia ma już osiem lat.
Od 1 października 2012 entuzjaści Veturilo oraz klienci Westfield Arkadia mogą korzystać z pierwszego partnerskiego punktu wypożyczeń roweru publicznego w Warszawie. W dniu startu stacja była 58. lokalizacją w systemie Warszawskiego Roweru Publicznego. Dzięki zaangażowaniu inwestora system wzbogacił się o 25 dodatkowych jednośladów. Stacja utworzona w ramach warszawskiego Veturilo zlokalizowana jest przed wejściem do największego centrum handlowo-usługowego znajdującego się w tej części Warszawy. Dzięki funkcjonującej stacji już przez osiem lat okoliczni mieszkańcy, klienci i pracownicy placówki mogą w łatwy, tani i przyjemny sposób dojechać na zakupy, do kina i restauracji lub do pracy.
— Cieszy nas fakt, że możemy być częścią tej ekologicznej inicjatywy. Tym bardziej, że świetnie wpisuje się ona w naszą strategię „Better Places 2030”. Dbamy o to, żeby nasi klienci mogli do nas docierać na wiele sposobów, zwłaszcza tych ekologicznych — mówi Emilia Załuska Dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.
— Pierwsza partnerska stacja w Warszawie powstała w pierwszym sezonie funkcjonowania rowerów miejskich w stolicy. Szybko stała się wzorem dla innych zarządców warszawskich centrów handlowych, kompleksów biurowych i deweloperów, którzy inwestycję we własną stację rowerową połączoną z systemem miejskim i dostęp do ekologicznej współdzielonej komunikacji – podobnie jak zarządca centrum handlowego Westfield Arkadia – zaczęli postrzegać jako znaczącą wartość która niesie za sobą wymierne korzyści i stanowi istotny element polityki społecznej odpowiedzialności — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — Cieszy nas wieloletnia partnerska współpraca z zarządcą centrum handlowego Westfield Arkadia. Wszędzie, gdzie Nextbike uruchamia systemy rowerowe i jest jego operatorem, zachęcamy lokalny biznes do zaangażowania w rozwój systemu. Posiadanie stacji roweru miejskiego jest już standardem dla wielu zarządców, właścicieli i najemców najważniejszych kompleksów w dynamicznie rozwijających się polskich miastach. Pozwala nie tylko na wzmocnienie pozytywnego obrazu firmy, ale w pierwszej kolejności pokazuje, że zależy jej na jakości otoczenia oraz zdrowiu mieszkańców i pracowników.
Liczba wypożyczeń na stacji Westfield Arkadia, sięgająca kilkudziesięciu tysięcy rocznie, pokazuje jak wielką popularnością sieć miejskich rowerów i lokalizacja cieszą się wśród mieszkańców miasta.
W ubiegłym roku stacja przy centrum handlowym była drugą najczęściej odwiedzaną stacją rowerową w mieście. Dokonano na niej ponad stu tysięcy wypożyczeń i zwrotów, a dokładnie 49 897 wypożyczeń i 50 938 zwrotów.
Stacje partnerskie to wsparcie ekologicznego bezemisyjnego, zdrowego i taniego transportu publicznego. To także świetna odpowiedź na potrzeby deweloperów i pracodawców, dzięki którym system rowerów miejskich prężnie się rozwija – przybywa stacji i rowerów.